Bosý příběh

Tureckem do Gruzie

Pohádka o bosém chození

Radši bych napsal, že pohádka o chození, protože bota je něco navíc, takže když se chodí v botech, mělo ny se užívat botovaní, nebo botochození, nebo boting:D

Ale je to normální a tak já budu povídat o nenormální věci v ještě nenormálnější formě. Zřejmě nebude moc lidí, kteří by bosou nohu poslali do takového testu jako já, tak mě napadlo dopřát si postu odporníka. A pokud někdo má více zkušeností, tak budu moc rád, když mi pomůže ty mé zase rozšířit.

Ze své pozice můžu už nyní říct, že je to masakr a že to bolí. Jasně, bosý chození bolí. Když přejdete na bosý běh, tak nebolí chůze, ale zase ten běh. Jestli vám někdo bosý říká, že to nebolí, tak možná nikdy neběžel po opravdu zábavném terénu, nebo ne dostatečně dlouho.

Pokud se bavíme o bolesti, tak bych se rád bavil s lidmi, kteří bolest znají a vědí, že ne každá bolest je důvodem k tomu to nedělat, ale také i to, že heslo "co bolí, to sílí" pro některé věci neplatí. To je stejný jako s heslem "co tě nezabije, to tě posílí".. medvěd ne, ten tě zabije...

No a když už jsem přešel víc než 500km a víc než 3/4 z toho bosý, tak můžu říct, že bez bot bych to nedal. Nebo rozhodně ne tak rychle.

Pokud jde o boty, mám na mysli 4mm tlustou gumu na sňůrce. A pokud jde o terén, tak tomu tady dávám 4 hvězdičky z 5. Což znamená, že občas si člověk odpočine, ale občas je to takový masakr, že i v botech to fakt sakra bolí. Ikdyž ono v těhle botech, když je chodidlo citlivý to bolí i na slušným asfaltu.

Adekvátní denní vzdalenost bych tipl tak na maximálně 20km a rozhodně pravidelnější denní pauzy, než ordinuji sobě. Někdy i dvoudenní, protože když se sejde citlivý chodidlo s těžkým terénem, tak pět kiláků může trvat i celý den a to je lepší dva dny sedět na místě.

Takže musím přiznat, že dát to full time bosky by chtělo rozhodně víc času, než co mám já, nebo mnohem a mnohem lépe připravené chodidlo.

Momentálně si musím naordinovat pár dní v botech, protože místo pod prsty dostalo zabrat tak, že občas hodně bolí i v botech. Zvlášť, když se tam trefí kamen:) Ono to po pár dnech bude zase o to víc odolný, ale přeci jenom je to něco, co vzniklo jen tím zatížením, které bude i v téhle botě dost velké a není radno kroutit nohu a tím podporovat vznik jiné bolesti. Přeci jen kila v batohu jsou znát - když ho sundám tak skáču jako laňka i po kamenech.

Rád bych se svým smyslem pro humor podotkl, že dát celé Turecko bosky za 60 dní je nemožné, ale za magora, který to jen tak zkusí zodpovědnost nenesu:D

Ale až se dřív či později najde borec, který to fakt dá, tak ten bude mít chodidlo z oceli:)

Ze dřeva určitě ne, moje hůl ubývá o 2cm na 100km:D