Bosý příběh

Tureckem do Gruzie

Test vybavení

Nové vybavení bylo potřeba otestovat. Znáte to - zda spacák hřeje, zda batoh sedí, kam dávat nůž, zda za chladné noci neumrznu, zda nebudu volat SOS hned jak ztratím barák z dohledu... Prostě základy. Nevím, jestli jsem to měl dělat. Zjistil jsem jen samá možná a ve výsledku jediné určitě - že po cestě umřu! Takže nejdřív batoh. Jako všude samá kapsa, ale člověk ho má furt za sebou. A je dost otravný ho furt sundávat a nandávat, když chci jen zjistit, jestli náhodou nemám hlad, nebo nedejbože prohledat, jestli jsem na minulé zastávce něco nenechal. A při mé rozptýlené pozornosti při balení - no potěš. Dál tu máme nevyspání. Na cestě budu 80 dní, takže tuším, že poslední dny se naučím spát venku. Můžu prozradit interní tajemství z lesa, že na bukvicích se nespí moc dobře, když se rozhodnete, že to dáte bez karimatky. A tuším, že kameny budou ještě o něco horší. Tenhle víkend, plus nocležení na větrné hůrce bylo ideálním testem, abych zjistil, že mám opravdu jarní spacák a ne zimní a tedy, že jakmile bude méně stupňů, že zřejmě budu spát ještě o něco méně, což znamená vůbec. No a teď ten nejmenší problém, na který umřu určitě. Je zajímavý, že po letošní neprochozené zimě nohy jaksi odvykly odolávat těm nejtěžším terénům a dovolují si bolet. Mám za sebou jen pár kiláků...hrubým propočtem bolesti krát počet kilometrů...umřu cca stokrát. Suma sumárům: To bude bolet!
Ale abych to uvedl na správnou míru...vážně se hodně těším.

Mimochodem na fotce se hlásí Nejšťastnější muž planety, vesmíru a tak vůbec!:D

Soupis vybavení

Proběhlo první balení a první vážení.

Hmotnost nositele: 84kg
Hmotnost došlapu: 98kg (bez jídla)

Nooo...Tuším, že to vytáhnu na rovnou stovku. Ale buď jsem mistr origami, nebo je to batoh jak stan z Harryho Pottera. Všechno se tam vešlo do objemu 35L. Teď jen nepropadnout panice, že je všechno super a nezaplnit to jako kufr auta na dovolenou v Chorvatsku. I tak jsem zabalil rozšířené minimum a cokoli navíc už je z kategorie LUXUS navíc. Třeba jako polštářek, nebo dlouhé kalhoty a mikina navíc.

A co všechno se bude podílet na významné hloubce otisku mé nohy? Ne, že by to někoho zajímalo, to spíš jen z důvodu archivace:)

Seznam neopisuji, zvědaví ho najdou v příspěvku.